Promocje
Osuszacz i oczyszczacz powietrza UV Perfect Air Smart OV2216
Osuszacz i oczyszczacz powietrza UV Perfect Air Smart OV2216
1 539,00 zł 999,00 zł
szt.
 Grill elektryczny SMART GE2030
Grill elektryczny SMART GE2030
699,00 zł 499,00 zł
szt.
Czajnik elektryczny plastikowy 1,7 l  3D czarny RK2341
Czajnik elektryczny plastikowy 1,7 l 3D czarny RK2341
139,00 zł 79,00 zł
szt.
Elektryczny grill, pannini, gofrownica  3 w 1 GE2010
Elektryczny grill, pannini, gofrownica 3 w 1 GE2010
619,00 zł 399,00 zł
szt.
Chłodziarko-zamrażarka wolnostojąca TITANIA LA6683ds
Chłodziarko-zamrażarka wolnostojąca TITANIA LA6683ds
4 999,00 zł 3 899,00 zł
szt.
Okap kominowy 60 cm OPK4660
Okap kominowy 60 cm OPK4660
799,00 zł 599,00 zł
szt.
Okap kominowy 60 cm WHITE OPK5360wh
Okap kominowy 60 cm WHITE OPK5360wh
1 079,01 zł 799,00 zł
szt.
Produkt dnia
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
TOP 3 najlepszych grzejników olejowych od Concept
TOP 3 najlepsze grzejniki olejowe od Concept
  • Elektryczny grzejnik olejowy - co to takiego?
  • Kto powinien rozważyć zakup grzejnika olejowego?
  • Czym różni się grzejnik olejowy od konwektorowego? 
  • Modele grzejników olejowych dostępne w Concept

 

Z początkiem jesieni przychodzą chłodniejsze wieczory i ranki, a co za tym idzie - uruchamiamy ogrzewanie w naszych mieszkaniach. Bez względu na to, czy mieszkamy w bloku, czy domu - czasem zdarza się, że samo ogrzewanie centralne nie wystarcza i szukamy sposobu, jak dogrzać pojedyncze pomieszczenia. W tym celu najlepiej sprawdzają się grzejniki elektryczne. Samych grzejników elektrycznych jest kilka rodzajów, jednak w tym wpisie skupimy się jednak na grzejnikach olejowych. 

 

Elektryczny grzejnik olejowy - co to takiego?

Grzejniki olejowe to elektryczne urządzenia ogrzewające otoczenie. Ich obudowa składa się z charakterystycznych żeberek, w których znajduje się specjalny olej, magazynujący ciepło. Olej ten nagrzewa całe urządzenie, które następnie oddaje ciepło do otoczenia. Oleisty płyn ma również właściwości zatrzymujące wysoką temperaturę, dlatego gdy już się nagrzeje, to bardzo wolno stygnie, przez co nawet po wyłączeniu urządzenia ciepło w pomieszczeniu utrzymuje się jeszcze przez wiele godzin - w przeciwieństwie do grzejników konwektorowych. 

Gdy nagrzewający się olej osiągnie wskazaną temperaturę - termostat wyłącza grzałki elektryczne, co chroni urządzenie przed przegrzaniem. Dzięki obecności termostatu używanie grzejnika olejowego jest bezpieczne. Warto, aby grzejnik olejowy posiadał także funkcję zabezpieczenia przed zamarzaniem, jeśli zamierzamy używać go w warunkach z temperaturą poniżej 0 stopni Celsjusza.

Grzejniki olejowe najczęściej wyposażone są w nóżki lub kółka, z czego te drugie są znacznie wygodniejsze, ponieważ umożliwiają bezproblemowe przesuwanie urządzenia, bez obawy o zarysowanie podłogi. 

Do tego nie narażają naszych kręgosłupów na nadmierne obciążenia.  

Kiedy powinniśmy rozważyć zakup grzejnika olejowego?

Grzejnik olejowy to dobre uzupełnienie systemu centralnego ogrzewania, ale świetnie sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach, takich jak garaże, poddasza, czy domki letniskowe. Jest to szybki i tani sposób na ogrzanie danego pomieszczenia, który dodatkowo nie jest szkodliwy dla środowiska, ponieważ nie emituje niebezpiecznych substancji (jak w przypadku tradycyjnego pieca), takich jak np. metale ciężkie lub związki chloru, siarki, czy azotu (tak zwany smog).

Grzejnik olejowy to także dobry wybór dla alergików, ponieważ jego działanie nie powoduje ruchu kurzu i pyłu, a także nie wysusza powietrza. 

 

Czym różni się grzejnik olejowy od konwektorowego? 

Główną różnicą między grzejnikiem olejowym a konwektorowym jest sposób przekazywania ciepła. Grzejnik konwektorowy, jak sama nazwa wskazuje, działa na zasadzie konwekcji, czyli procesu cyrkulacji powietrza, dzięki któremu nagrzewa całe pomieszczenie. Ich działanie można porównać do pracy suszarki do włosów :) Jak wcześniej wspomnieliśmy, grzejniki olejowe nagrzewają się za pomocą oleju znajdującego się wewnątrz urządzenia, które następnie oddaje ciepło do otoczenia. 

Grzejniki konwektorowe są zdecydowanie lżejsze i bardziej nastawione na doraźne, maksymalnie kilkugodzinne dogrzewanie, natomiast w przypadku grzejników olejowych - mogą one pracować nawet kilkanaście godzin, skutecznie utrzymując stałą temperaturę w pomieszczeniu. 

 

Grzejnik konwektorowy

Grzejnik olejowy

Modele grzejników olejowych dostępne w Concept

W naszym sklepie mamy dostępne trzy modele grzejników olejowych - RO3307, RO3309 oraz RO3311, które różnią się między sobą ilością żeberek oraz mocą. Wszystkie z nich wyposażone są w termostat i trzystopniową regulację mocy. Każdy z nich posiada również zabezpieczenie przed przegrzaniem, funkcję przeciw zamarzaniu oraz automatyczne wyłączanie w przypadku przypadkowego przewrócenia. Urządzenie posiada także kółka i praktyczny uchwyt ułatwiający przemieszczanie tam, gdzie jest to potrzebne. Dzięki eleganckiemu, minimalistycznemu wzornictwu ich design nie zakłóca wyglądu pomieszczenia i dopasuje się do każdego wystroju.

 

Modele grzejników olejowych dostępne w Concept:

Model z 7 żeberkami o mocy 1500 W:

Grzejnik olejowy 1500 W RO3307

Model z 9 żeberkami o mocy 2000 W:

Grzejnik olejowy 2000 W RO3309


Model z 11 żeberkami o mocy 2300 W:

Grzejnik olejowy 2300 W RO3311

 

Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi przybliżyliśmy Wam nieco temat grzejników olejowych oraz wstępnie zarysowaliśmy temat konwektorów elektrycznych. W następnym artykule szerzej omówimy zastosowanie i funkcjonalność konwektorów. 

Dziękujemy za przeczytanie wpisu do końca. 😊

Pozdrawiamy,

Zespół Concept

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl