Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jaki grzejnik konwektorowy wybrać w 2022 roku?
Jaki grzejnik konwektorowy wybrać w 2022 roku?
  • Jak działa elektryczny grzejnik konwektorowy?
  • Kto powinien rozważyć zakup konwektora?
  • Czym różni się grzejnik olejowy od konwektorowego? 
  • Modele elektrycznych grzejników konwektorowych dostępne w Concept

 

Jak działa elektryczny grzejnik konwektorowy?

Grzejniki konwekcyjne (konwektorowe) bazują na zjawisku unoszenia się cieplejszego powietrza ku górze i opadaniu w dół chłodniejszego, czyli konwekcji. Dzięki temu procesowi możliwe jest oddawanie energii cieplnej, przez co otoczenie się nagrzewa. 

Warto, aby grzejnik był wyposażony w termostat, ponieważ dzięki niemu urządzenie utrzymuje temperaturę, którą mu nadaliśmy. Automatycznie włącza i wyłącza element grzejny, gdy tylko powietrze wokół grzejnika zbytnio się nagrzeje lub schłodzi. Pozwala to uniknąć niepotrzebnego przegrzania przestrzeni i jednocześnie oszczędza zużycie energii. Dodatkowo dzięki obecności termostatu urządzenie posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem, przez co jego użytkowanie jest bezpieczne. 

Kto powinien rozważyć zakup konwektora?

O zakupie konwektora powinien pomyśleć każdy, komu brakuje doraźnego ocieplenia wybranego pomieszczenia. Przenośny grzejnik konwektorowy świetnie sprawdzi się w łazience (dlatego często nazywany jest grzejnikiem łazienkowym), sypialni, czy salonie, ale także w garażu lub domku letniskowym. W ekspresowym tempie nagrzewa pomieszczenie i utrzymuje temperaturę, dzięki obecności termostatu. Sam konwektor, w zależności od modelu, posiada kilkustopniową regulację mocy, dzięki czemu łatwo możemy dopasować tryb pracy urządzenia do naszych potrzeb.

Jeśli rozważasz zakup konwektora i chcesz korzystać z niego w łazience, to warto, aby był wyposażony w wodoodporną ochronę, aby zadbać o własne bezpieczeństwo. 

Natomiast jeśli cenisz sobie wygodę, to rozważ zakup grzejnika przenośnego wyposażonego w pilota do zdalnego sterowania. Dzięki niemu możesz zmieniać ustawienia temperatury bez wstawania z wygodnej kanapy. 😊

Czym różni się grzejnik olejowy od konwektorowego? 

To, co przede wszystkim różni te dwa typy grzejników, to sposób przekazywania ciepła. Konwektor, jak sama nazwa wskazuje, działa na zasadzie konwekcji, czyli procesu krążenia powietrza, dzięki któremu nagrzewa całe pomieszczenie. Jego działanie można porównać do pracy suszarki do włosów :) W poprzednim artykule opisaliśmy działanie grzejników olejowych — nagrzewają się za pomocą oleju znajdującego się wewnątrz urządzenia, które następnie oddaje ciepło do otoczenia. 

Grzejniki konwektorowe są znacznie mniejsze i lżejsze, a więc łatwiejsze w przenoszeniu z jednego pomieszczenia do drugiego.

Dodatkowo dzięki atrakcyjnemu designowi świetnie wyglądają w nowoczesnym domu lub biurze.

 

Modele elektrycznych grzejników konwektorowych dostępne w Concept

W sklepie Concept w ofercie posiadamy 3 modele grzejników konwektorowych

 

Konwektor 2000 W biały KS3020 

Wyposażony w 3-poziomową regulację temperatury (850/1200/2000 W), termostat, funkcję wyłączenia grzejnika po przewróceniu urządzenia oraz uchwyty do przenoszenia. Konwektor 2000 W czarny KS3014bc

Wyposażony w 3-poziomową regulację temperatury (750/1250/2000 W), termostat, funkcję grzania na przemian, aby utrzymać wybraną temperaturę (dzięki temu nie trzeba będzie przegrzewać przestrzeni i oszczędzać na zużyciu energii) oraz uchwyty do przenoszenia.Konwektor elektryczny Concept szkło hart. LED pilot 1000/2000 W KS4000

Wykończony eleganckim szkłem hartowanym oraz wyposażony w 2-poziomową regulację temperatury (1000/2000 W), termostat (16 - 40 °C), pilota do zdalnego sterowania, wodoodporną ochronę IP24, uchwyty montażu na ścianie (wtedy pełni funkcję grzejnika ściennego) lub postawienia na podłodze.

Model dostępny jest w dwóch kolorach, białym:

oraz czarnym:

Mamy nadzieję, że udało nam się zaprezentować możliwości grzejników konwektorowych. W następnym artykule opowiemy więcej o termowentylatorach, które są alternatywą dla tradycyjnych grzejników olejowych i konwektorowych.

Dziękujemy za przeczytanie wpisu do końca. 😊

 

Zespół Concept

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl