Ekologiczny sposób na wygodny i tani transport, czym więc się kierować przy wyborze hulajnogi elektrycznej?
Ekologiczny sposób na wygodny i tani transport. Czym się kierować przy wyborze hulajnogi elektrycznej?
  • Czym się wyróżnia hulajnoga elektryczna na tle innych środków transportu?

  • Dlaczego warto wybrać hulajnogę elektryczną?

  • Na co zwrócić uwagę przy zakupie hulajnogi elektrycznej?

  • Modele hulajnóg elektrycznych dostępne w Concept

Czym się wyróżnia hulajnoga elektryczna na tle innych środków transportu?

Hulajnogi większość z nas pamięta z dzieciństwa i młodości - to klasyczne jednoślady, które umożliwiają przemieszczanie się z punktu A do punktu B, za pomocą siły naszych nóg. Wystarczyło odepchnąć się od ziemi, aby wprawić pojazd w ruch. To rozwiązanie było szczególnie doceniane przez młodsze pokolenia, jednak jakiś czas temu na rynku pojawiło się innowacyjne rozwiązanie, a mianowicie - hulajnoga elektryczna. Została wyposażona w elektryczny napęd zasilany akumulatorem, dzięki czemu ma znacznie większy zasięg, niż tradycyjny napęd “na nogę”. 😉

Hulajnoga elektryczna to rozwiązanie bardzo ekologiczne, ponieważ nie posiada silnika spalinowego, a więc korzystanie z niej nie generuje ani grama trujących substancji. Dodatkowo pozostawiony po niej ślad węglowy (16 g gazów cieplarnianych na kilometr) jest aż o 1300% mniejszy od samochodu (229 g gazów/kilometr). 

Korzystanie z niej to jeden z najtańszych sposobów na transport, ponieważ pojedyncze ładowanie hulajnogi to koszt zdecydowanie niższy od ceny biletu na komunikację miejską, nie wspominając już o cenach paliwa. Przyjmując, że w 2023 roku 1 kWh kosztuje około 0,95 zł, a jedno ładowanie baterii w hulajnodze zużywa (w zależności od modelu) średnio 0,4 kWh, to koszt ładowania wynosi około 38 groszy.  To sprawia, że hulajnoga elektryczna nie tylko jest najbardziej ekologicznym, ale i najtańszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o urządzenia transportowe posiadające silnik.

Dlaczego warto wybrać hulajnogę elektryczną?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, hulajnoga elektryczna to najbardziej ekologiczne rozwiązanie ze wszystkich „silnikowych” urządzeń transportowych. Dzięki niej dostaniesz się w każde miejsce w szybkim tempie, ponieważ na takiej hulajnodze możesz poruszać się z prędkością nawet 25 km/h!

Hulajnoga elektryczna to też najbardziej kompaktowa forma transportu. Z uwagi na jej niewielki rozmiar (urządzenie tego typu waży maksymalnie 15-20 kg) i możliwość złożenia - jesteśmy w stanie zabrać ją wszędzie, a także naładować w każdym miejscu, w którym znajdziemy gniazdko elektryczne. 

Co ciekawe - bardziej zaawansowane modele pozwalają na pokonanie nawet do 70 km na jednym naładowaniu baterii!
To wynik, który pozwala na wielogodzinne przejażdżki oraz dojazdy do pracy lub szkoły przez kilka dni.
Kliknij przycisk poniżej, aby zobaczyć wcześniej wspomniany model.

Hulajnoga elektryczna Crossader 4.0 SC4000

Część modeli hulajnóg jest również inteligentna, co sprawia, że może łączyć się z dedykowaną aplikacją. Aplikacje tego typu najczęściej pozwalają na zapisywanie historii przejazdów, monitorowanie stanu baterii pojazdu, a także dają możliwość zdalnego zablokowania hulajnogi, co może zapobiec kradzieży. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie hulajnogi elektrycznej?

Wszystko zależy od Twoich potrzeb oraz tego, ile kilometrów planujesz pokonać na hulajnodze. Jeśli nie planujesz długich wycieczek, jedynie do sklepu lub szkoły/pracy, która nie jest bardzo oddalona - wystarczy, że zaopatrzysz się w urządzenie o zasięgu do 25 km na jednym ładowaniu baterii. Jeśli chcesz swobodnie poruszać się po sporym mieście bez obaw o baterię, polecamy hulajnogę o zasięgu 40-45 km na jednej baterii. Dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy codziennie pokonują dziesiątki kilometrów, polecamy modele o zasięgu nawet do 70 kilometrów (!) na pełnej baterii. 

Oprócz zasięgu ważna jest również moc urządzenia - może ona sięgać nawet do 500 W - tę opcję polecamy w przypadku urządzeń z większym zasięgiem (40-70 km). Jeśli decydujesz się na hulajnogę z mniejszym zakresem kilometrów, wystarczy, że wybierzesz silnik o mocy 300-400 W

Ważnym aspektem może być również waga samej hulajnogi. Z reguły urządzenia tego typu ważą do 15 kg, jednak warianty z największą (a więc najcięższą) baterią mogą ważyć nawet 19-20 kg. Warto wziąć to pod uwagę, szczególnie jeśli planujemy często przenosić urządzenie w rękach.

Obecnie najlżejszą hulajnogą od Concept jest model SC4000, o wadze 14,5 kg. 
Kliknij przycisk poniżej, aby dowiedzieć się o nim więcej.

Hulajnoga elektryczna Crossader 4.0 SC4000


Modele hulajnóg elektrycznych dostępne w Concept

W naszym sklepie znajdziesz wiele modeli hulajnóg elektrycznych, dzięki czemu doskonale dopasujesz do swoich potrzeb jedną z nich.

Poniżej znajdziesz tabelkę z porównaniem wszystkich technicznych aspektów hulajnóg elektrycznych od concept. 🤓

 

Hulajnoga elektryczna Crossader 4.0 SC4000 


Hulajnoga elektryczna Crossader 2.5 SC2500


Hulajnoga elektryczna Crossader 4.0 SC4010


Hulajnoga elektryczna Crossader 4.5 SC4500
 


Hulajnoga elektryczna Crossader 7.0 SC7000


 

Mamy nadzieję, że dzięki temu wpisowi już wiesz, która hulajnoga elektryczna sprawdzi się u Ciebie najlepiej.

 

Do przeczytania w kolejnym wpisie! 🛴

Zespół Concept

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl