Depilacja laserowa IPL — skuteczne i trwałe usuwanie owłosienia
Depilacja laserowa — skuteczne i trwałe usuwanie owłosienia

Depilacja jest tematem zainteresowań wielu osób, które chcą pozbyć się niechcianego owłosienia, szczególnie w okresie letnim. Istnieje wiele różnych metod depilacji, ale jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych jest depilacja IPL. Depilatory IPL to innowacyjne urządzenia, które oferują skuteczne i bezpieczne rozwiązanie dla osób poszukujących gładkiej skóry. W tym artykule przyjrzymy się bliżej depilatorom IPL, ich funkcjonalności oraz aspektach, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu.

 

Jak działa depilacja IPL?

Jak korzystać z depilatora IPL?

Główne korzyści depilacji IPL?

Modele depilatorów dostępne w Concept

 

Jak działa laserowa IPL?

Depilatory laserowe IPL (Intense Pulsed Light) działają na zasadzie emitowania impulsów (wiązek światła o wysokiej energii) laserowych, za pomocą lampy ksenonowej. Impulsy przebijają się przez pierwszą warstwę skóry, a następnie powodują uszkodzenie włosków u ich nasady, co opóźnia ich późniejszy wzrost o nawet kilka tygodni. Dzięki czemu przez dłuższy czas możemy cieszyć się piękną i gładką skórą, szczególnie w sezonie letnim.

Taka depilacja jest na tyle bezpieczna, że bez problemu każdy może wykonać ją samodzielnie w domu. 

W przeciwieństwie do depilacji laserowej ta metoda jest w pełni odwracalna i nie pozbawia nas możliwości odrośnięcia włosów w przyszłości. 

Aby powrócić do naturalego cyklu wzrotu włosów wystarczy przerwać cykl zabiegów IPL.

Depilacja IPL  jest skuteczna szczególnie w przypadku osób o jasnej karnacji i z włosami o ciemnym kolorze. 

Niemniej jednak należy pamiętać, że im ciemniejszą karnację i im jaśniejsze włosy posiadasz, tym mniej skuteczna będzie u Ciebie depilacja laserowa IPL

Jak korzystać z depilatora IPL?

Przed skorzystaniem z urządzenia skórę należy umyć, ogolić, a następnie osuszyć. Sama skóra musi być czysta, bez pozostałości po dezodorancie, kremie z filtrem (SPF) i innych kosmetykach.Następnie wybierz jeden z kilku poziomów mocy — im jaśniejsza karnacja, tym wyższy poziom emitowania impulsów należy wybrać. Dociśnij depilator do wybranego obszaru skóry, a następnie uruchom urządzenie, aby uwolniło impuls świetlny. Pamiętaj, aby nie używać więcej impulsów na tym samym obszarze, podczas jednego zabiegu. 

Co ważne, depilatory IPL Concept posiadają wbudowany system ochrony oczu, co za tym idzie, urządzenie nie wyemituje światła, jeśli nie będzie przyłożone do skóry lub innej powierzchni. 

Wracając jednak do depilacji -  może ona powodować uczucie delikatnego mrowienia lub emitować ciepło, jednak pod żadnym pozorem nie powinna być bolesna
Jeśli podczas zabiegu zaczniesz odczuwasz ból — wyłącz urządzenie, a następnie zmniejsz intensywność promieniowania. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać — koniecznie skonsultuj to z lekarzem. 

Niezwykle ważny jest również wybór stopnia natężenia (mocy światła impulsowego), zgodnie z fototypem Twojej skóry.

Klasyfikacja fototypów (według Fitzpatricka) i ich cechy charakterystyczne:

Pamiętaj: Urządzenie nie jest przeznaczone dla osób z fototypem VI.

Gdy już zidentyfikujesz swój fototyp - należy wykonać zabieg próbny, minimum 48 godzin przed docelowym zabiegiem, aby sprawdzić, jak skóra reaguje. Jeśli nie odczujesz dyskomfortu ani nie zauważysz niepożądanej reakcji - możesz przeprowadzić pierwszy oraz kolejne zabiegi. Moc należy dobrać według poniższej tabeli:

 

Warto również wziąć pod uwagę różnicę koloru skóry na poszczególnych częściach ciała, na przykład skóra na ramionach będzie bardziej opalona, niż pod pachami. Możesz wtedy ostrożnie zwiększyć stopień natężenia, dzięki któremu możesz osiągnąć lepsze efekty, jednak zwiększy się również ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, dlatego uważnie obserwuj, jak reaguje skóra.

Cykl wzrostu włosa średnio trwa między 18 a 24 miesiące. W trakcie tego okresu należy przeprowadzić wiele zabiegów z pomocą fotodepilatora. Oczywiście efekty zależą od koloru skóry i części ciała poddawanej zabiegowi. Zalecamy rozpoczęcie fototerapii jesienią/zimą, dzięki czemu na sezon wiosenno-letni będziesz cieszyć się gładką skórą bez niechcianych włosków. 

Oto przykładowy plan zabiegów, przeznaczony na jeden cykl wzrostu włosa:

  • co 2 tygodnie wykonaj pierwsze 4 zabiegi depilatorem,
  • wszystkie kolejne zabiegi wykonuj co 4 tygodnie, aż do uzyskania oczekiwanego efektu. 

Pierwsze efekty zauważysz już po 4 zabiegach, natomiast finalne efekty - po 9-10 zabiegach. 

 

Kiedy nie należy korzystać z depilacji laserowej?

Depilacji IPL nie wolno stosować na skórze:

  • wytatuowanej, 
  • z makijażem permanentnym.
  • ze znamionami, 
  • bardzo wrażliwej, 
  • a także u osób ze skłonnością do powstawania żylaków.

Jeśli posiadasz pojedyncze znamiona lub tatuaże i chcesz użyć depilatora na pozostałych okolicach ciała — zakryj dokładnie wrażliwe miejsca, aby nie były narażone na działanie lasera.

Pamiętaj — jeśli nie masz pewności, czy depilacja IPL jest dla Ciebie odpowiednia — skonsultuj to z lekarzem

 

Główne korzyści depilacji IPL

Jedną z największych zalet depilacji IPL jest jej odwracalność i łatwość przeprowadzenia zabiegu. 

Po serii zabiegów większość osób doświadcza znacznego spowolnienia wzrostu włosów. Dzięki temu osoby korzystające z tej formy depilacji mogą cieszyć się pierwszymi efektami już po kilku tygodniach.

Depilatory IPL są skuteczne w usuwaniu owłosienia z różnych obszarów ciała, takich jak twarz, nogi, pachy, bikini czy plecy. Dzięki temu można dostosować zabieg do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Chociaż opisywana metoda depilacji  może wymagać inwestycji na początku, długoterminowo jest bardziej opłacalna. Dzięki niej zaoszczędzisz spore sumy na kosmetykach i zużywalnych środkach do depilacji.

Depilator laserowy IPL będzie również świetnym pomysłem na prezent dla najbliższej osoby — nie dość, że zastępuje luksusowe, ale kosztowne zabiegi dostępne tylko w salonach kosmetycznych, to jeszcze starcza na lata. O nim, ale i o wielu innych inspiracjach prezentowych, możesz poczytać w naszym Poradniku Prezentowym:

Poradnik prezentowy na każdą okazję

Modele depilatorów laserowych dostępne w Concept

Wszystkie depilatory dostępne w Concept znajdziesz pod tym linkiem.

Chcielibyśmy jednak skupić się na dwóch modelach, naszym zdaniem wartych uwagi - IL3020 oraz  IL5020. Oba z nich są kompatybilne z mobilną aplikacją Concept IPL, dzięki której zaplanujesz zabiegi depilacji. Co więcej - aplikacja pozwoli Ci również monitorować postępy zabiegów, a nawet dobrać intensywność promieniowania do odcienia Twojej karnacji.

DEPILATOR IPL PERFECT SKIN IL3020

W zestawie posiada dwie nakładki, dostosowanie do depilowanej okolicy ciała. Dzięki jego dwóm trybom pracy - usuniesz owłosienie zarówno z większych obszarów ciała, np. nóg (tryb GLISS), ale i trudniej dostępnych miejsc, jak np. okolice bikini czy twarzy (tryb PRECISION). 

Czujniki bezpieczeństwa umieszczone w depilatorze IL3020 zapobiegają wysyłaniu impulsów, gdy skierujesz depilator na otwartą przestrzeń. Dzięki temu nie musisz obawiać się o swój wzrok - jeśli oderwiesz urządzenie od skóry - urządzenie nie będzie działać i emitować impulsów. 

Wyświetlacz LCD, który posiada ten depilator, pokazuje licznik impulsów, dzięki możesz łatwo śledzić przebieg kuracji. Żywotność lamp urządzenia to 300 000 lumenów. 

 

DEPILATOR IPL PERFECT SKIN PRO IL5000

 


To gustowne urządzenie umożliwi Ci usunięcie owłosienia z nóg, dłoni, pach, ciała, pleców, okolic bikini i twarzy. Sporo? To nie koniec, ponieważ oprócz funkcji depilacji posiada również tryb odmładzania skóry, łagodzenia skóry oraz usuwania trądziku. Dzięki niemu zadbasz o swoją skórę jak w najlepszej klinice kosmetycznej, a to wszystko w swoim domowym zaciszu.

Żywotność lamp w urządzeniu wynosi 500 000 lumenów, dodatkowo posiada wyświetlacz LED, a w zestawie - podstawkę do dezynfekcji UV, która zapewnia higieniczną czystość urządzenia.  

Depilator działa bezprzewodowo, a naładowany akumulator pozwala na wytwarzanie od 500 do nawet 1350 lumenów, co umożliwi wiele zabiegów depilacji na jednym naładowaniu. Proces ładowania baterii trwa zaledwie 60 minut.

Na Rynku dostępny jest popularny model wiodącej marki, jednak depilator  IPL PERFECT SKIN PRO IL5000

 

 jest od niego lepiej wyposażony oraz zapewnia dłuższą żywotność.

 

Depilatory laserowe IPL są innowacyjnym rozwiązaniem, które oferuje skuteczne i trwałe usuwanie owłosienia. Jeśli zależy ci na gładkiej skórze i chcesz uniknąć regularnego golenia czy innych metod depilacji, warto rozważyć depilację laserową IPL jako skuteczną alternatywę.

 

Do przeczytania w następnym wpisie! 🌞

Zespół Concept

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl